Bezrámový systém DM Glass

Účinná ochrana proti vysadeniu krídel. Vysoká odolnosť voči nárazu a poveternostným podmienkam. Maximálna presnosť.

Najvyšší stupeň súladu zasklenia s architektonickými prvkami budovy je základnou požiadavkou zákazníkov, ktorí volia bezrámový systém pre balkóny DM Glass. Vďaka efektívnemu aretačnému mechanizmu je absolútne spoľahlivý pri akejkoľvek snahe o násilné vniknutie a bezpečnostné tvrdené sklo v niekoľkých vyhotoveniach odoláva aj extrémnej sile vetra či úderom. Precízna výroba je zárukou dokonalej presnosti, ktorá je nevyhnutnou podmienkou dojmu jednoliateho presklenia.

 

VÝHODY PRE KONCOVÉHO ZÁKAZNÍKA

Ako každý zasklievací systém, aj bezrámový systém pre balkóny DM Glass významne prispieva k redukcii tepelných strát a tým aj nákladov na energie. Zároveň zabraňuje prachu, lístiu a zrážkam, aby znečisťovali balkón či lodžiu. Poskytuje výbornú izoláciu aj v prípade hluku a exhalátov z okolia, bráni neželanému vniknutiu a umožňuje využívať zasklený priestor celoročne. To všetko s výhľadom nerušeným zvislými profilmi.

CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Základom systému DM Glass sú dielce z bezpečnostného skla zasadené do vodorovných vodiacich líšt z hliníkovej zliatiny, ktoré obsahujú pohybový a aretačný mechanizmus. Sklenené krídla sa posúvajú zľava doprava, sprava doľava alebo zo stredu do strán po koľajnici v spodnom horizontálnom profile za súčasného vedenia mechanizmom v hornom profile. Bezrámový systém možno v prípade potreby či želania zákazníka kombinovať s rámovým, pričom počet krídel je ľubovoľný. Systém je v každej polohe bez nárokov na vnútorný priestor balkóna.

PROFILY

Horizontálne vodiace profily bezrámového systému pre balkóny DM Glass sú z hliníkovej zliatiny s lešteným povrchom. Dodávame ich vo farebnom odtieni podľa výberu zákazníka tak, aby ladili s madlami a dorazovými profilmi na bočných stenách balkóna. Dorazové profily zabraňujú prieniku prachu, hluku a zrážok aj v prípade nerovného povrchu ostenia.

VÝPLNE

Štandardnou výplňou bezrámového systému pre balkóny DM Glass je lepené sklo (VSG) s hrúbkou 6 mm, ktoré má vysokú pevnosť v ohybe a odolnosť voči nárazom. V extrémnom prípade poškodenia sklo iba praská a zostáva na mieste, čo minimalizuje riziko poranenia či vlámania. Bezpečnostné sklo dodávame nielen v štandardnej, ale aj dymovej alebo zrkadlovej úprave.

ZABEZPEČENIE

Riziko násilného vniknutia do priestoru zaskleného balkóna či lodžie spoľahlivo minimalizujú aretačné kolíky. Sú umiestnené v horizontálnych vodiacich lištách a zabraňujú vysadeniu krídel z vonkajšej strany. Vďaka tomu sú výborným bezpečnostným prvkom aj na najnižších poschodiach domov. Aretačné kolíky používané v systémoch DenMart sú z vyrobené nehrdzavejúcich materiálov.

TESNENIE

Kvôli zachovaniu bezrámového vzhľadu systému DM Glass umiestňujeme na vertikálne hrany sklenených krídel transparentné tesnenie, ktoré zabraňuje prúdeniu vzduchu či prieniku prachu a zrážok do vnútorného priestoru lodžie a zároveň podporuje zvukovú izoláciu.
Rovnaký efekt má štetinové tesnenie v horizontálnych vodiacich profiloch a tiež v dorazových profiloch, kam sa v prípade bezrámového systému umiestňuje kvôli zachovaniu transparentnosti sklenených krídel.