Rámový systém pre terasy T 2 800

Vynikajúca odolnosť vďaka sofistikovaným výstužiam. Spodné horizontálne profily prispôsobené jednoduchému prechodu. Nehlučná manipulácia.

Bezchybné fungovanie počas celého obdobia životnosti, ktoré trvá 30 rokov, zabezpečujeme v prípade tohto systému nielen výberom vysokokvalitných materiálov a používaním masívnejších profilov. Celú dĺžku vertikálnych profilov kopírujú estetické madlá, ktoré umožňujú jednoduché posúvanie krídel, ale predovšetkým slúžia ako ich dodatočná výstuž nevyhnutná pre ich spoľahlivé spevnenie a stabilitu celého systému pri jeho nadštandardnej výške 2 800 mm. Systém T 2 800 má zároveň všetky benefity systému T 2 200.

VÝHODY PRE KONCOVÉHO ZÁKAZNÍKA

Zasklenie terasy systémom T 2 800 umožňuje vyplniť celú plochu medzi podlahou a stropom posuvnými krídlami a v prípade potreby úplne otvoriť väčšinu priestoru terasy. Dochádza tak k maximálnemu prepojeniu interiéru a exteriéru, ktorého mieru možno prispôsobovať poveternostným podmienkam. Obdobie využitia terasy sa tak predĺži na celý rok, čím sa maximálne zhodnotí investícia do jej stavby a vybavenia. Uzavretý zasklievací systém s vynikajúcimi tesniacimi vlastnosťami zasa chráni interiér terasy pred nežiaducimi vplyvmi okolitého prostredia, zabezpečuje aj jeho zvukovú izoláciu, uľahčuje údržbu terasy, predlžuje jej životnosť a v neposlednom rade rozširuje obytný priestor domu či bytu. Zasklievací systém chráni nehnuteľnosť aj pred násilným vniknutím z vonkajšej strany, a to bez ohľadu na zvolený spôsob zabezpečenia.

CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Variabilita konštrukčných riešení systému T 2 800 umožňuje zaskliť akýkoľvek terasový priestor. Zárukou stability a pevnosti systému sú masívne vertikálne profily vystužené madlami, ktoré sú zároveň jedným z bezpečnostných prvkov. Posun krídel je možný sprava doľava, zľava doprava alebo zo stredu do strán, a to vždy bez priestorových nárokov na vnútro terasy. Štandardnú výšku spodného horizontálneho profilu (24 mm) možno upraviť pre komfortnejší prechod. Systém T 2 800 dodávame s ľubovoľným počtom krídel, pričom posuvné dielce možno kombinovať s pevnými.

PROFILY

Špecifikom horizontálnych spodných profilov v systémoch pre zasklievanie terás je možnosť dodávať ich nielen v štandardnej výške 24 mm, ale aj vo výške 10 mm pre hladší prechod na terasu.
Aj vertikálne profily rámového zasklievacieho systému pre terasy T 2 800 sú odlišné od systémov určených pre balkóny či lodžie. Sú mohutnejšie (šírka až 44 mm) a poskytujú tak jednotlivým krídlam spevnenie potrebné pri ich výške 2 800 mm.
Bočné dorazové profily sú jedným z bezpečnostných prvkov systému, keďže sú súčasťou uzamykacieho mechanizmu.
Všetky profily sú vyrobené z hliníkovej zliatiny s lešteným povrchom vo farebnom odtieni podľa výberu zákazníka, ktorému sa prispôsobujú aj ďalšie viditeľné komponenty systému.

VÝPLNE

Vzhľadom na dostatočnú stabilitu systému, ktorú zabezpečujú zvislé profily, výška jednotlivých krídel (2 800 mm) nijako neovplyvňuje možnosť výberu výplne. Preto je voľba štandardného rezaného skla s hrúbkou 4 – 8 mm rovnako možná ako v prípade izolačného skla s hrúbkou 16 mm, pri osádzaní ktorého používame adaptér. Odporúčané sú aj lepené VSG sklá a kalené ESG sklá, ktoré vďaka špecifickým výrobným postupom minimalizujú riziko poranenia aj v prípade poškodenia skla. Výplňou krídel v systéme
T 2 800 môžu byť aj dutinkové a plné polykarbonáty.

ZABEZPEČENIE

Ako jediný slovenský výrobca dodávame rámové systémy pre terasy s hákovými zámkami. Žiadané sú kvôli možnosti uzamykať a odomykať systém z vonkajšej aj z vnútornej strany. Bajonetové zámky uzamykajú systém len z jednej strany, no vďaka našej inovácii možno všetky zámky obsluhovať jediným kľúčom. Bezpečnostnú funkciu v systéme T 2 800 plnia aj aretačné kolíky, ktoré účinne eliminujú možnosť vysadenia krídel z vonkajšej strany. Ďalším prvkom zabezpečenia sú zápustné madlá s poistkou, ktorá znemožňuje otvorenie systému zvonka. Madlá v prípade tohto systému lemujú vertikálne profily po celej dĺžke, vďaka čomu slúžia aj ako účinná výstuž. Všetky bezpečnostné prvky sú vyrobené z nehrdzavejúcich materiálov.

TESNENIE

Pri osádzaní výplní do rámových profilov používame zásadne EPDM tesnenie, ktoré je – na rozdiel od rozšírenejšieho silikónového tesnenia – estetickejšie a má oveľa dlhšiu životnosť (záruka je 10 rokov). Zároveň umožňuje až štvornásobne rýchlejšiu výmenu výplne. Štetinové tesnenie sa nachádza v horizontálnych, ale aj vertikálnych profiloch, kde zabezpečuje spoľahlivú ochranu uzavretej terasy proti hluku, prachu, zrážkam a exhalátom.
Na zvislé profily montujeme aj dorazové tesnenie, vďaka ktorému jednotlivé krídla zapadajú do seba nehlučne.