Rámový systém Denmart

Všetky komponenty odolné voči poveternostným podmienkam. Trojnásobne dlhšia životnosť tesnení. Jednoduchšie uzamykanie.
Ak je cena najdôležitejším kritériom, rámový systém DenMart je ideálnym riešením. K dispozícii je niekoľko druhov výplní a stovky farebných odtieňov profilov, ktorým prispôsobujeme aj farbu ostatných viditeľných komponentov. Uzamykanie systému sme zjednodušili vďaka originálnej inovácii. Zásadne používame nerezové spojovacie materiály a vyhýbame sa silikónovým tesneniam, preto životnosť systému je až 30 rokov.

 

VÝHODY PRE KONCOVÉHO ZÁKAZNÍKA

Vďaka špičkovej kvalite vyhotovenia je rámový systém DenMart výborným spôsobom ochrany proti zatekaniu do plášťa budovy, ale aj proti neželanému vniknutiu či hluku, prachu a exhalátom z okolitého prostredia. Zároveň významne šetrí náklady na vykurovanie priľahlej miestnosti. Zasklievacie systémy tiež rozširujú obytný priestor, uľahčujú údržbu balkónov a lodžií a zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti. Možnosť uzamykania rámového zasklievacieho systému ocenia rodiny s malými deťmi.

CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Rámový systém DenMart dodávame s ľubovoľným počtom krídel. Každé z nich tvorí profil z hliníkovej zliatiny, do ktorého je zasadená sklenená alebo iná výplň (podľa želania zákazníka). Krídla sa pohybujú po vodiacej koľajnici zľava doprava, sprava doľava alebo zo stredu do strán. Posuvné krídla možno kombinovať s pevnými, spôsob zasúvania jednotlivých krídel závisí od zvoleného typu vodiacej koľajnice. Systém je v každej polohe bez nárokov na vnútorný priestor balkóna.

PROFILY

Profily rámového systému DenMart sú z hliníkovej zliatiny s lešteným povrchom. Dodávame ich vo farebnom odtieni podľa výberu zákazníka. Profily rámov ladia s madlami a dorazovým profilom. Ten sa montuje na bočnú stenu balkóna, pričom kompenzuje prípadné nerovnosti jej povrchu. Vďaka uzamykaciemu mechanizmu je dorazový profil aj súčasťou zabezpečenia systému.

VÝPLNE

Rámový systém DenMart dáva zákazníkovi možnosť vybrať si z niekoľkých druhov výplní. Najčastejšou voľbou je štandardné rezané sklo s hrúbkou 4 – 8 mm. Obľúbené je aj izolačné sklo s hrúbkou 16 mm, ktoré osádzame do profilu pomocou adaptéra.
Naša ponuka zahŕňa aj lepené VSG sklá, kalené ESG sklá a ornamentové sklá. Z plastov sú to dutinkové a plné polykarbonáty.

ZABEZPEČENIE

Na zabezečenie rámového systému DenMart slúžia aretačné kolíky, bajonetové zámky alebo zaisťovacie zápustné madlá – všetky v nehrdzavejúcej úprave.
Aretačné kolíky zabraňujú vysadeniu krídel zvonka, čím znemožňujú neoprávnený vstup na balkón aj na nižších poschodiach domov.
Zaisťovacie zápustné madlá sú nielen praktickým, ale aj estetickým riešením. Napriek jednoduchej manipulácii sú veľmi spoľahlivým prvkom bezpečnosti zasklievacích systémov, pretože vďaka poistke zabraňujú vniknutiu na balkón z vonkajšej strany.
Bajonetové zámky umiestnené profiloch na oboch stranách balkóna uzamknú celý systém, čo odporúčame zákazníkom s malými deťmi. Vďaka našej inovácii stačí na obsluhu oboch zámok jediný kľúč.

TESNENIE

Pri zasadení výplne do rámových profilov používame výlučne EPDM tesnenie. Na rozdiel od bežne používaného silikónu je estetickejšie, má oveľa dlhšiu životnosť (10-ročná garancia) a v prípade poškodenia skla umožňuje až štvornásobne rýchlejšiu výmenu výplne.
Do spodných aj vrchných vodiacich profilov umiestňujeme štetinové tesnenie, ktoré prilieha ku koľajnici a tak účinne zabraňuje prúdeniu vzduchu a vniknutiu prachu či zrážok. Zároveň napomáha zvukovej izolácii balkóna.
Štetinové tesnenie sa nachádza aj na zvislých profiloch, a to na miestach, kde jeden k druhému priliehajú. Zvislé miesta stretu jednotlivých krídel chráni dorazové tesnenie, vďaka ktorému pri uzatváraní systému jednotlivé krídla zapadajú do seba takmer nehlučne.